שם:
טל':
אימייל:
 
 
 

פרמטרים לבחירת מעקות

מעקות ברזל הם מעקות דקורטיביים המעובים היטב מבחינה עיצובית. בנוסף, הם ידועים כמעקות עמידים, כאלו שבאמת יספקו בטיחות וגהות לחדרי המדרגות והמרפסות שלכם. בטרם תבחרו מעקה, דעו כי זהו מוצר חובה בהתאם לפקודת טופס 4 בעיריות. גרם מדרגות שהוא יותר מ- 3 מדרגות ללא מעקה, או מרפסת ללא מעקה זו עבירה שלא תאפשר למבנה שלכם לקבל טופס 4 לאכלוסו. גם כאשר אתם קונים מעקה – מכון התקנים דורש שתיצמדו לדרישות הבאות.

בגובה 1.05 מטרים לפחות

מעקות ברזל צריכים להיות בעלי גובה של 1.05 לפחות. גם מעקות מחומרי ייצור אחרים חייבים בחובה זו. באשר למעקות למדרגות, במישור – הדרישה זהה. בשיפוע – דרישת המינימום היא לפחות 90 ס"מ גובה מכל מדרגה לכל נקודה במעקה.

מרווח רצפה תחתית לא יותר מ- 10 ס"מ

מדובר במעקות שאינם מחוברים לרצפה אלא מוצמדים באמצעות כלונסאות או מתוקף המבנה שלהם לקרקע. במעקות כאלו ההפרש שבין הקרקע לתחתית המעקה לא יעלה על 10 ס"מ. הכלל הזה קיים גם בתוך גרם מדרגות וגם במרפסות. מטרתו למנוע נפילות של ילדים קטנים ובעלי חיים.
 
בחירת מעקות לבית
 

וכעת לבחירת המעקה – כיצד נממשה מבחינה עיצובית?

חשוב לבחור במעקה בוטיק העשוי מברזל איכותי: מגולוון או דאבל טי, או שילוב של השניים. מומלץ לבחור עיצוב בהתאם לסביבה הביתית בו נמצא המעקה. התייעצות כנה עם מעצב פנים תוליד תוצאה שתחמיא לבית, ותשפר פלאים את העיצוב שבתוכו.

מדוע חשוב כי מעקות ברזל לא יכילו שלדה רוחבית, רק לאורך?

משום שמקרי העבר כבר הראו ניסיונות לא מעטים בהם מנסים לטפס על המעקה, ולרוב זה מסתיים בהחלקה ונפילה מגובה. מוטב לא לתת אפילו פתחון מחשבתי לטיפוס על ידי פיסול המעקה עם שלדת פסים מאונכת ולא מאוזנת. כיום זה אכן המצב ברוב המקרים, וישנם גם מקרים בהם מעל לפסגת המעקה – פסי האורך המתכתיים ממשיכים להזדקר על מנת שגם לא תהיה אחיזה לטיפוס עליו.

שירות ואחריות

חשוב לוודא כי על כל דגמי מעקות ברזל שתרכשו יהיו תנאי שירות ואחריות מלאים – תנאים הכוללים תיקון, החלפה וכל סוג אחר של מענה צרכני. מומלץ לבחור גם בחברה שמעדכנת את המלאים שלה, ותוכלו להתעניין במוצריה גם בעתיד ולרכוש אותם בהנחת לקוח וותיק.
 

 

הצהרת נגישות