שם:
טל':
אימייל:
 
 
 

 

עיצוב מעקות למוסדות וארגונים

מעקות למוסדות וארגונים צריכים להירכש הן עבור גרמי מדרגות בעלי 3+ דרגות והן עבור מרפסות. אלו הם נוהלי מכון התקנים. נהלים נוספים שכדאי להכיר אשר יצאו מבית מדרשו: במעקה מדרגות יהיה גובהו 1.05 מ' מהרצפה במישור, ו- 90 ס"מ בשיפוע. במעקה מרפסות יהיה הגובה 1.05 מ' לכל אורכו. רווח מעקה רצפה – לא יותר מ- 10 ס"מ בכל הסוגים בכל המיקומים. הדבר נועד למנוע נפילת חפצים יצרניים ואפילו אנשים – ברבים מהמקרים.

עיצוב המעקה

עיצוב המעקה צריך להתבצע בדומה לעיצוב הקיר, החלון וכל סממן אחר הנמצא בחדר. כך, תוכלו לרכוש מעקה שישתלב בתכולה של החדר ולא ייראה כגוף זר. מצד שני, לעתים מומלץ לרכוש דווקא את המעקה בצבע הנגדי (למשל מעקה שחור שנרכש עבור חדר לבן) על מנת שבאמצעות ההפרש הגוני ייווצר עיצוב בלתי נשכח.

מעקות למוסדות וארגונים

בחירת חומרי הייצור של המעקה

ניתן לבחור מעקה נירוסטה, מעקה עץ, ומעקה אלומיניום, כמו גם מעקות ברזל בעבודת נפחות אישית שנעשתה בנפחיית בוטיק על פי הוראות אדריכל. בדגמי הנירוסטה והעץ ניתן למצוא, בדרך כלל, פלטות זכוכית המעטרות את המעקה, מונעות טיפוס עליו, ומעל לכל – מחזקות ומדפנות אותו.

בטיחות במעקה

על פי חוזר מנכ"ל משרד העבודה מעקה יוגדר אמצעי מניעת נפילה ולא אמצעי בלימת נפילה. המשמעות היא שלא ניתן לאפשר לעובדים שלכם לטפס על המעקה, גם לא למימוש עבודתכם החוקית, פשוט כי על פי משרד העבודה זה נהפך ללא חוקי מה שאתם עושים. הפונקציה היחידה שלמעקה מוצר לבצע היא לתת לכם להתנגש בו אם שעטתם אליו ללא אבחנה מבליט להסתכל קדימה.

בתחום הבנייה קיימים מספר אמצעים המוגדרים בולמי נפילה: למשל רתמת פועלים שרוכסים אותה לג'מבו: בורג ברזל חזק ללא יכולת החלדה אשר מוטמע בקירות בטון ומאושר לשימוש על ידי מהנדס. רק אמצעי כזה הוא בולם נפילה שכן במסגרת הבנייה הוא היחיד שיבלום את הנפילה כשתשהו באזור הסכנה. מעקה לבדו אינו לוקח אתכם לאזור הסכנה אפילו – רק מונע מכם להגיע אליה. אכן, גם כשבונים משהו חדש במרפסת, על פי משרד העבודה עליכם לסמן את האזור בסמן כלשהו שאם עוברים אותו מגיעים לאזור סיכון.

קולקציית מעקות מעוצבים במבחר דגמים לבית ולגינה מבית Gold Style מבטיחים לביתכם עיצוב ואיכות חסרי תקדים. בקרו בדף קולקציית מעקות לפרטים נוספים.

 

 

הצהרת נגישות