שם:
טל':
אימייל:
 
 
 

 

מעקות למדרגות מבית גולד סטייל

אם גם אתם מעוניינים לדעת כיצד לבחור מעקות למדרגות בדרך שתבטיח את הצלחת העסק או המבנה שלכם בתחום, ומבלי שינסו למכור לכם מוצר שלא תוכלו להשתמש בו, במאמר זה נסביר לכם בדיוק כיצד לבחור את המעקה שלכם. תחילה, ניגע בנושאים הקשורים לבטיחות, שכן על נושא זה סובבת עיקר המחלוקת בין קבוצות מכירת המעקות לבין התקינה החוקית. לאחר מכן, נפנה לאופני עיצוב שונים אשר ניתן להנחיל לבתים ולעסקים שלכם באמצעות מעקות למדרגות

מעקות ובטיחות – הכר את התקינה!

מעקה למדרגות מעוגן בתקינה החל מ- 3 מדרגות. נכס קרקעי מוגבה על ידי 2 מדרגות אינו חייב במעקה. בנוסף, על המשטחים הישרים של המעקה: לפני הירידה לגרם המדרגות, וגם בתחתית, להיות מוגבהים מהקרקע מרחק מינימום של 105 ס"מ. במקומות המשופעים של המדרגות הגובה המינימלי עומד על 90 ס"מ על פי חוקי מכון התקנים בארץ.
 
מעקות מעוצבים למדרגות
 

עיצוב המעקות

ישנם עיצובים רבים הניתנים לשילוב עם גרם המדרגות שלכם. בבתים פרטיים רבים – בוחר בעל הבית מעקה על פי סגנון העיצוב בו הוא בוחר להשתקע: למשל – מתן הרגשה של בית כפרי יצריך, ככל הנראה, מעקב עץ בצבע טבעי בעל מרקם מחוספס, וזאת בשונה ממעצב הבית האורבאני הקלאסי שיעדיף מעקה עץ חלק מהוקצע עם פלטות זכוכית, או מעקה עץ מצופה עור. בשונה מהם, המעצב המודרני יסתמך, ככל הנראה, על מעקות נירוסטה וזכוכית – כשהנירוסטה היא הבסיס והזכוכית משמשת כמילוי בסיס המעקה.
 
בבתים משותפים, לעומת זאת, ישנן סגנונות עיצוב שונים מעט: מעקה הברזל המפורסם אשר מורכב משלבים אנכיים למניעת טיפוס נחשב היה למעקה בטוח מאד הן בגובה והן במבנה שלו, אולם היום הצרכן הישראלי אוהב שמדברים איתו בעיצובים: בכך, דומים המעקות לדלתות הפלדה שהיו בעבר בטוחות אך לא מעוצבות, ולכן הן לא נמכרות באופן סיטונאי כמו בעבר. על כן, מוצא הצרכן הישראלי פתרונות אחרים עבור מעקות למדרגות: למשל – מעקות נירוסטה וזכוכית עם התזת חול על הזכוכית לשיפור העיצוב, מעקות, עץ צמוד לקיר ללא בסיס, ועוד.

התנהלות חוקית עם מעקות

על מעקה אסור לטפס בתכלית האיסור! האיסור תקף גם לעובדים ומנהלי עבודה שיש להם אישור עבודה לגובה. הדבר נובע מכל שהמעקה הוא אמצעי למניעת נפילה ולא בלימת נפילה. לעובדי גובה מור לעלות אך ורק על אמצעים בולמי נפילה: וו ברזל שאושר לשימוש על ידי מהנדס, או קיר בטון עם צמד חלונות לקשירת חבל-עבודה עם עכבר ובורר מצבים. 
 
אתם מוזמנים לבקר בגלריית מעקות ברזל למדרגות ולהתרשם ממבחר הדגמים מבית Gold Style.
 
 

 

הצהרת נגישות