שם:
טל':
אימייל:
 
 
 

 

המדריך לרכישת מעקה ברזל לבית

מעקה ברזל הוא כיום אחד המעוצבים ביותר מבין דגמי מעקות הבית. בשונה מהעבר, עת היה זה מעקה מרפסות של דיוטות בבניינים, אשר הכיל מראה חד גוני דמוי סורגים מאונכים, כיום השיפור נראה לעיני כל ויש לכך 2 נימוקים עיקריים. האחד טמון בטבע האדם, ובייחוד הצרכן הישראלי, שהרבה יותר דורש היום אומנות ועיצוב מקוריים כחלק ממראה הבית שלו. בעבר, החשיבות הייתה זניחה משום שרובנו פשוט קנינו אותם מוצרים "כי כך היה מקובל". הסיבה השנייה לכך היא שמיזמים ברמת המדינה כמו תמ"א 38 או פינוי בינוי הצריכו את הקבלנים לבנות בניינים תקניים נגד רעידות אדמה, וזה אומר – בניינים גבוהים ומעוצבים יותר מן העבר, וזה הצריך את האדריכלים שלצדם להיות מאד יצירתיים גם במעקות. בשל כך, הדבר חלחל גם בקרב דיירי הבתים צמודי הקרקע, שביקשו לעצמם מעקות ברזל ברמה עיצובית כמו אלו שהם ראו בבניינים, וכיום אין כמעט בעל בית שלא ישקיע את מיטב יכולתו בשביל להביא את המעקה הכי מעוצב שהוא יכול.

אם גם אתם רוצים שהמעקה ישביח עד מאד את עיצוב הבית שלכם, הכנו לכם מדריך מלא שיסייע לכם להגיע למעקה המתאים לכם ביותר.

מעקה ברזל מעוצב לבית

בחנו את גרם המדרגות שלכם (יש לכם מעקה? אין לכם מדרגות? עברו לשלב הבא)

בבחינת גרם מדרגות יש להבין מהו הגוון המדויק של המדרגות, ומהי ההצללה שכלך מדרגה עליונה מקרינה על המדרגה התחתונה. כאשר הצל מאד שחור, ניתן להשתמש בצבע השחור בשביל המעקה שלכם. זה משתלב מעולה מבחינה עיצובית. במידה והצל הנו חלש גם כאשר יש שמש ברמה מספקת להיווצרות הצל, שחור עשוי שלא להתאים אלא אם הבית שלכם מכיל צבעים כהים, וזה מה שצריך כדי להשלים את עיצוב גרם המדרגות. בבית בסגנון הייטק מומלץ מראש להיעזר במעקה הזכוכית, או פשוט לשים מעקה לבן ללא חשיבות לחומר הייצור, אך עם הקפדה על גוון הצבע כך שיידמה לזה של עיצוב הבית.

בחנו את המרפסת שלכם (אם הבית אינו מכיל 2 קומות או לא ממוקם בבניין, עברו לשלב הבא)

בבחינת המרפסת יש להבין מה יש לידה בתוך הבית ועל איזה סוג של נוף היא משקיפה. ייתכן כי תצטרכו מעקה עם 2 שכבות של צבע, האחד המשתלב עם הנוף החיצוני והשני עם הפנימי. כמו כן, אם יש בבית ילדים מומלץ להתקין בינו לבין התקרה של המרפסת סגירת מרפסת: חלון החוצץ בין המעקה לתקרה.

בחנו את הגג החיצוני שלכם (אם אין לכם עליית גג, פסחו על שלב זה)

בבחינת הגג בחירת המעקה היא כמו בחירתו במרפסת אלא שכאן רק העיצוב החיצוני הוא שקובע, אלא אם כן השקעתם בריצוף אומנותי או ייחודי בגג, ואתם מעוניינים לשמר זאת עם מעקה דומה.

 

 

הצהרת נגישות