שם:
טל':
אימייל:
 
 
 
 
 

המדריך לרכישת מעקות

במאמר זה נדריך אתכם כיצד לרכוש מעקות בצורה נבונה המתאימה לצרכים שלכם. מעקות הם מוצרי בטיחות אשר נועדו להגן עלינו מפני נפילות. על כן, יש להם תקינה ברורה אשר חשוב לתת עליה את הדין. בנוסף, זו הזדמנות לחדד עוד את עיצוב הבית לקראת הקונספט אליו אתם מעוניינים להוביל את  הבית.

תקינת המעקות בישראל 

1. מעקה מרפסת - גובהו יהיה 1.05 מטרים ומעלה. חל גובה מינימום של 1.05 מטרים ועל כן אסור להתקין מעקות נמוכים מכך. הגובה נמדד מאיזור דריכת הרגל (לדוגמה, הקרקע) לפסגת המעקה.במידה וישנו מרווח בין הקרקע לתחתית המעקה הוא לא יעלה על- 10 ס"מ. 
  
2. מעקה מדרגות - מעקה המדרגות יוצב אם ורק אם גרם המדרגות מכיל 3 מדרגות ומעלה. גובהו יהיה 1.05 מטרים ומעלה באיזור המישורי, ו- 90 ס"מ ומעלה באיזור המשופע. באיזור המשופע יימדד הגובה מפס הדריכה של כל מדרגה ומדרגה לפסגת השיפוע באותה נקודה. גם במעקה מדרגות חל איסור להתקין מרווח קרקע-מעקה מעל 10 ס"מ בכל נקודה שהיא: בשיפוע המדרגות ובמישור.
 
מעקה מעוצב למרפסת
   
בשני סוגי המעקות חל איסור להתקין פסים אופקיים מקבילים הקרובים זה לזה פחות מ- 90 ס"מ. הדבר נועד למנוע מילדים וסקרנים לטפס על המעקה. 

איתור מעקות

האיתור יתבצע אך ורק לפי התקינה הישראלית. הצבת מעקות שחורגים ממנה תערים עליכם מכשולים לאכלס את המבנה: טופס 4 מהרשויות לא יונפק עבורו. בנוסף, מומלץ לאתר מעקות המתאימים לעיצוב הבית שלך. לבתים בעיצוב מודרני מתאימה רכישת מעקות זכוכית שקופים, מעקות לבנים בצורות מודרניות מעץ או מתכת, ומעקות כסופים מאלומיניום או נירוסטה. עבור בתים בסגנון כפרי מתאימים מעקות עבים מעץ, עם עבודת גילוף עיצובית בקצוות שלהם, רצוי בצבעים חומים או כהים כלשהם.

אחריות על המעקות

יש לקרוא היטב את נספחי האחריות על המעקה בתעודת האחריות. באביזר זה, חשוב להיות מעורים בנעשה בתעודת האחריות יותר מכל, שכן מדובר בומצר בטיחות ולכן התרופפויות או הצורך לחזקו הן בעיות שזקוקות למענה מיידי. בחברת אספקת מעקות יספקו עבורכם תעודת אחריות למוצר וייוודאו התקנה חלקה שתעניק לכם את כל תנאי הבטיחות להם תזדקקו.
 
 
 
 

הצהרת נגישות